2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
ДонЦПТО


Повелителька голки і нитки
Повелителька голки і нитки


Швачка- це старовинна професія. Методи роботи поступово докорінно змінювалися у процесі технічного прогресу, коли стали використовувати новітнє швейне обладнання. Нині ця професія найбільш поширена у швейному виробництві. Робота швачки грає одну з перших скрипок в легкій промисловості і забезпечує масові випуски одягу: побутового, спеціалізованого, військового.

Кому із нас не хочеться виглядати красиво, модно і елегантно? Це завдання може вирішити професійна швачка. Саме їм, «повелителькам голок і ниток», ми зобов’язані своїми улюбленими брюками, розкішними сукнями, блузами. Різнобарвний і багатий світ, в якому живе і править швачка – це всілякі тканини, шкіра, нитки, ґудзики, лекала, волани і рюши. Зібравши воєдино всі ці елементи, швачка виготове нам зручний або екстравагантний одяг. Варто їй сісти за швейну машинку, і на світ з’являються красиві і практичні речі, без яких неможливо уявити наше життя. А, враховуючи той факт, що всупереч всепоглинаючому імпорту, вітчизняні швейні фабрики невпинно випускають нові бренди і марки одягу, праця швачки буде актуальним завжди.

Так 05.07.2018 року закінчилось навчання у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» групи Ш-18/1 з професії «Швачка». Протягом трьох місяців слухачі мали можливість пройти курс навчання та ознайомитись з обладнанням швейного виробництва, з технологією виготовлення швейних виробів, з визначенням волокнистого складу натуральних та хімічних волокон за зразками тканини. Слухачі із задоволенням опановували спеціальне малювання деталей одягу, малювання моделей одягу в різних техніках зображення. Під час проходження виробничого навчання виконували на машинках або вручну операції з обробки окремих деталей, вузлів та пошив виробів з різних матеріалів. Пройшовши всі етапи навчання слухачі успішно склали Державну кваліфікаційну атестацію та отримали свідоцтво державного зразка.

Оскільки роботу швачки в наш час знайти досить просто, то кожна майстриня, яка отримала професію після закінчення навчального закладу, зможе підібрати те, що їй більше подобається. Для них знайдеться робота на фабриках і в невеликих приватних фірмах, в ательє, а хтось захоче стати приватним підприємцем і працювати вдома, обладнавши в одній з кімнат швейну майстерню. Ми бажаємо всім слухачам успіху у подальшому працевлаштуванні.

2018-07-05  10 Коментарі: 0 Друк Сховати коментарі

Коментарі

Коментарів немає.

Додати коментар

Ім'я:
Коментар:
27.05.19 | | укр
© 2011-2019 «Державний навчальний заклад»
«Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості»