Складна і відповідальна професія оператор котельні, бо оператори стежать за роботою і станом керуючого обладнання, вимірювальними пристроями та котлами, запускають і зупиняють котли, змінюють режими їх роботи, займаються нескладними ремонтними роботами, ведуть технічну документацію.

Саме ці знання відновили слухачі групи, які підвищували компетентність на курсах цільового призначення у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ», за напрямом «Забезпечення вимог безпеки при обслуговуванні котельних агрегатів та установок, що працюють на різних видах палива», за професією «Оператор котельні». З 31.08.2018 по 06.09.2018 майбутні робітники котельні відновили знання щодо горючих газів та їх властивостей, газового обладнання котелень, конструктивних елементів котельної установки, арматури котлів, документації в котельні, основ охорони та техніки безпеки праці в даній галузі.

Професія оператора котельні вимагає дуже серйозного ставлення до навчання і проходження практики, оскільки від його якісної роботи залежить чи будуть споживачі вчасно отримувати тепло і гарячу воду в своїх будинках, чи зможуть виробляти продукцію підприємства, заводи, фабрики.