Ваш чек, решта. Дякую за покупку. Посмішка наступному покупцеві - і знов швидкий стук клавіш ... Професія касира торговельного залу тільки на перший погляд може здатися простою і доступною.

Насправді це серйозна і складна спеціальність. Сісти за касовий апарат без підготовки? Спробувати можна. Хвилин через п'ять зламана техніка або черга розлючених покупців вам гарантовано. Навіщо ризикувати? Освоїти професію можна у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ». Саме 11 грудня 2017 року закінчила навчання група кваліфікованих касирів торговельного залу. Слухачі із захопленням згадують час, проведений на уроках теоретичного та виробничого навчання, прекрасних педагогів . Як цікаво проходили заняття у формі тренінгів , рольових ігор тощо. Слухачі розбивалися на пари «касир і покупець» і моделювали різні ситуації. Потім, під керівництвом викладача, оцінювалася поведінка обох сторін, аналізувалися помилки і прорахунки. Дрібниць тут не було. Важливо все: міміка, жести, тембр голосу, навіть відстань, на якому краще розмовляти з клієнтом, бо касир - це насамперед психолог, а покупець в магазині - завжди бажаний гість, йому потрібно допомагати, радити, але в жодному разі не нав'язувати, викликаючи роздратування. Тільки доброзичливо налаштований касир може якісно і грамотно обслуговувати клієнтів. Задача професіонала - щоб людина пішла з магазину задоволеною, в гарному настрої.

Група касирів торговельного залу з упевненістю може сказати, що у міській інфраструктурі проблем з працевлаштуванням не виникне - попит на них стабільний. Є можливість підшукати місце роботи зі зручним графіком, дружним колективом. Якщо раніше на роботу просто брали людей з вулиці і навчали, то зараз ситуація змінилася. Вимога дня - спеціальна освіта. Посадити людину без освіти за касу - великий ризик. Навчання в ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» дає майбутнім кандидатам абсолютну перевагу в отриманні гарної посади. На ринку праці відчувається певна нестача хороших касирів. Від них потрібно системне мислення, хороша пам'ять, математичні здібності. З особистих якостей цінується терплячість, толерантність, доброзичливість.