Кухар- одна з найдавніших та найпочесних професій людства. Це дуже складна професія і для того, щоб її опонувати треба мати не тільки відповідні знання і навички, а і бути творчою людиною. Кухар не вчений, але він повинен знати, які продукти можна поєднувати, знати їх хімічний склад. Кухар не художник, проте він має вміти естетично оформити страву. Кухар в своїй роботі повинен мати золоті руки, світлу голову та творче натхнення, а крім того любов, любов…

1 серпня 2017 у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» на курсах цільового призначення закінчила навчання група за напрямом «Сучасні вимоги щодо організації харчування дітей», за професією «Кухар», направлена Краматорським МЦЗ.

Протягом навчання 26 слухачів підвищували компетентність на ТОВ «Краматорський комбінат дитячого харчування», де висококваліфіковані спеціалісти допомагали створювати шедеври високої кухні. З Краматорським комбінатом дитячого харчування на чолі з директором Водолазським Ю.О. Центр плідно співпрацює вже не один рік.

Слухачі готували страви, оформлювали та презентували їх, особливо сподобалось приготування холодних закусок та гарячих блюд. Цікавим був не лише процес приготування страви, але й підбір посуду, інструментів, інвентарю, процеси, що відбувалися з продуктами при тепловій обробці. Як зазначають слухачі, що дуже пишаються тим , що обрали цю професію, бо завдяки їй, вони можуть бути корисними не тільки для своєї родини, а й для усього суспільства.