За дорученням Президента України, з метою забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів, здібностей, задоволення потреб роботодавців у кваліфікованій робочій силі, наказом Донецького обласного центру зайнятості від 24.09.2010 №321 було створено Державний навчальний заклад «Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості». Державна реєстрація Центру здійснена 7 жовтня 2010 року.

Стратегічною метою Центру є забезпечення у стислий термін якісної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних з метою підвищення їх конкурентоспроможності на регіональному ринку праці та подальшого закріплення випускників на робочих місцях підприємств, установ та організацій.

За п’ять років існування Центр організував профнавчання понад 11 тисяч безробітних Донецького регіону.

На даний час, враховуючи проведення на території Донецької області АТО, Центр приділяє особливу увагу щодо соціальної та професійної адаптації внутрішньо переміщених осіб та учасників антитерористичної операції.

Незважаючи на труднощі сьогодення, Центр прагне подальшого розвитку за напрямами:

- створення разом з Донбаським міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів соціального підприємства, на базі якого буде проводитися професійна реабілітація інвалідів;

- створення консалтингового центру для надання допомоги особам, які започаткували власну справу за сприянням служби зайнятості;

- отримання ліцензії на професії, які користуються постійним попитом на ринку праці - «Оператор котельні», «Апаратник хімводоочищення», також - «Перукар (перукар-модельєр)», «Манікюрник», «Педикюрник», «Обліковець з реєстрації бухгалтерських даних».

Річниця Центру - це чергова річниця спільної роботи всіх його працівників і керівників, їх самовідданої праці в одному напрямку! Бажаємо не зупинятися на досягнутому, а продовжувати розвиватися і давати людям те, в чому вони найбільш потребують - нові знання і вміння, як запоруку майбутнього.

З Днем народження, Центр!