25 червня 2015 р. у залі «Європейський» готелю «Президент» м.Київ вперше пройшла міжнародна науково-практична конференція «Ринок праці України: Європейський вимір», присвячена темі покращення стану ринку праці в Україні, модернізації державної служби зайнятості та впровадженню необхідних законодавчих змін, користуючись досвідом європейських країн. Організатором конференції були Державна служба зайнятості України за підтримки Міністерства соціальної політики України, Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні, ПРООН та Міжнародної організації праці. У конференції взяли участь директор Донецького обласного центру зайнятості Валентина Рибалко і в.о. директора ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» Лариса Рантюк.

Відкрив конференцію Павло Розенко – Міністр соціальної політики України, який привітав учасників та гостей заходу і розпочав роботу конференції з дискусії на тему «Вітчизняні та європейські практики забезпечення зайнятості населення: шляхи та можливості імплементації». На запропоновану тему також виступили Йорг Асмуссен, статс-секретар Федерального Міністерства праці і соціальних питань Німеччини, Іван Нейков, директор Балканського інституту праці ті соціальної політики Болгарії, Тер’є Тессам, керівник відділу інвестицій та розвитку, МОП-Женева. Результатом дискусії стало підписання Угоди про кооперацію між Державною службою зайнятості (Центральний апарат) та Федеральною агенцією зайнятості Німеччини.

Тему удосконалення інституціонального забезпечення розвитку ринку праці та модернізації діяльності служби зайнятості підняв безпосередньо Голова Державної служби зайнятості України (Центральний апарат) Ярослав Кашуба. Продовжили цю тему Кіа Ейлерс, виконавчий директор з міжнародних відносин Федеральної агенції зайнятості Німеччини, Пер Лінберг, директор проектів Державної служби зайнятості Швеції, Костянтин Ващенко, Голова Національного агентства України з питань державної служби.

Також була проведена плодотворна дискусія, у якій порушувалися питання: «Механізм сприяння молодіжній зайнятості» та «Розвиток професійних кваліфікацій працівників – основа ефективної співпраці роботодавців та служб зайнятості».

Конференція була цікавою та насиченою, отримано дуже багато нової інформації. Усі присутні були задоволені високим рівнем організації та продуктивністю дискусій.