Професія кухар – одна з найважливіших у людському суспільстві. Вона необхідна у повсякденному житті. Сучасний кухар – це одночасно професіонал, художник, дієтолог, психолог і, навіть, чарівник.

5 серпня 2014 у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» на курсах цільового призначення закінчила навчання група за напрямком «Особливості харчування дітей в навчальних закладах», за професією «Кухар», направлена Краматорським МЦЗ.

Протягом навчання 24 слухача підвищували компетентність на ТОВ «Краматорський комбінат дитячого харчування», де висококваліфіковані спеціалісти допомагали створювати шедеври високої кухні. З Краматорським комбінатом дитячого харчування на чолі з директором Водолазським Ю.О. Центр плідно співпрацює вже третій рік.

Протягом курсів слухачі готували страви, оформлювали та презентували їх, особливо сподобалось приготування холодних закусок та гарячих блюд. Цікавим був не лише процес приготування страви, але й підбір посуду, інструментів, інвентарю, процеси, що відбувалися з продуктами при тепловій обробці.

Як зазначають слухачі, що дуже пишаються тим , що обрали цю професію, бо завдяки їй, вони можуть бути корисними не тільки для себе, а й для усього суспільства.