Одною з ключових фігур у торговельному залі є касир. Саме він є остаточною ланкою при розрахунку з покупцем і від його роботи залежить точність і швидкість обслуговування відвідувачів. Сьогоднішній рівень автоматизації касових вузлів не тільки полегшує роботу касира, а й вимагає від нього відповідної кваліфікації.

19 березня 2014 року у Державному навчальному закладі «Донецький центр професійно-технічно освіти державної служби зайнятості» закінчила навчання група касирів торговельного залу. Слухачі вдало пройшли Державну кваліфікаційну атестацію, після якої отримали свідоцтво державного зразка з присвоєнням кваліфікації касира торговельного залу ІІІ категорії. Як зазначила випускниця групи Воробйова Ольга на захисті, що знання, отриманні в начальному закладі, дуже важливі та корисні, бо каса сьогодні - це комп'ютер зі специфічною периферією, який дозволяє швидше продавати товар, а касир є невід'ємною частиною торгового залу - "візитною карткою» магазину. Саме спілкування з ним залишає у покупця враження від магазину, супермаркету або навіть цілої мережі. Через касу проходить кожен відвідувач, що зробив покупку, і очевидно, що помилки касира безпосередньо позначаються або на кишені покупця, або на прибутку магазину. Черга в магазині або її відсутність також результат роботи касирів.

Завдяки навчанню у Донецькому ЦПТО слухачі отримали можливість працевлаштуватися, отримати досвід роботи, стати кваліфікованими касирами.