Професія оператора котельні вимагає дуже серйозного ставлення до навчання і проходження практики, оскільки від якісної роботи оператора котельні залежить чи будуть споживачі вчасно отримувати тепло і гарячу воду в своїх будинках, чи зможуть виробляти продукцію підприємства, заводи, фабрики.

З 12.08.2013 по 16.08.2013 в ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» на курсах цільового призначення підвищувала свою компетентність група безробітних Донецького МЦЗ за напрямком «Забезпечення вимог безпеки при обслуговуванні котельних агрегатів та установок, що працюють на різних видах палива», за професією «Оператор котельні».

У процесі навчання слухачі відновили знання щодо горючих газів та їх властивостей, газового обладнання котелень, конструктивних елементів котельної установки, арматури котлів, документації в котельні, основ охорони та техніки безпеки праці в даній галузі. А під час професійно-практичної підготовки на Комунальному підприємстві «Тепломережа» м. Донецька здійснювали пуск, зупинку, регулювання та спостереження за роботою економайзерів, повітропідігрівників, пароперегрівників і живильних насосів. Забезпечували безперервну роботу устаткування котельні, стежили за показниками приладів, рівнем води, температурою пари, регулювали подачу і згорання палива, перемикали обслуговувані агрегати в схемах теплопроводів тощо.

Після підвищення кваліфікації всі безробітні будуть працевлаштовані на КП «Тепломережа» та, зі знанням справи, обслуговуватимуть котельні лікарень, шкіл, дитячих садочків, житлово-комунальних господарств міста Донецька.