Кухар - це людина, яка займається приготуванням їжі в закладах громадського харчування. Але ці прості слова не можуть повною мірою охарактеризувати кухарську професію. Тому що кухаря, іноді, називають справжнім чарівником, який може із звичайних продуктів приготувати страву, ім'я якому - шедевр смаку.

Саме шедеври смаку готували слухачі, які підвищували професійну компетентність на курсах цільового призначення за напрямком «Виконання робіт за технологіями виготовлення страв і кулінарних виробів», за професією «Кухар» у ДНЗ «Донецький центр ПТО ДСЗ» з 25.06.2013 по 02.07.2013. Допомагали створювати шедеври висококваліфіковані спеціалісти Краматорського комбінату дитячого харчування, на базі якого слухачі проходили професійно-практичну підготовку. З Краматорським комбінатом дитячого харчування на чолі з директором Водолазським Юрієм Олександровичем Центр плідно співпрацює вже другий рік. Протягом курсів слухачі готували страви, оформлювали та презентували їх, особливо сподобалось приготування холодних закусок та гарячих блюд. Цікавим був не лише процес приготування страви, але й підбір посуду, інструментів, інвентарю, процеси, що відбувалися з продуктами при тепловій обробці. Все ці премудрощі слухачі опановували під керівництвом кухаря-технолога Кононенко Наталії Дмитрівни.

Закінчивши курси цільового призначення, випускники розширили свій кругозір, набули потрібного досвіду, ознайомилися з системою стандартизації і сертифікації продукції, основними видами контролю виробництва і якості готової продукції, а також умовами зберігання, транспортування і упаковки виробів, правилами охорони праці, санітарії і гігієни, а також були працевлаштовані на комбінат. Наші слухачі вважають, що зробили вдалий вибір, коли обрали свою професію, бо кухар - це не тільки людина, яка приготує блюдо технологічно правильно і в суворій відповідності з рецептом, а той, хто любить свою роботу, отримує від неї щире задоволення і радий, коли результати його праці захоплюють клієнтів.