22.03.2013 року у Харцизькому міському центрі зайнятості відбулася “Презентація учбового закладу для роботодавців ”. Учасників заходу привітала заступник директора Харцизького міського центру зайнятості Фаісханова Ольга, вона розповіла, що сьогоднішній захід дуже важливий, тому що кожен роботодавець прагне взяти на роботу досвідченого працівника. Відповідно до сучасних тенденцій розвитку ринку праці професійне навчання може здійснюватися у двох основних напрямах:

1. Профнавчання на замовлення роботодавців як поточного, так і перспективного характеру.

2. Випереджальне професійне навчання на основі аналізу та прогнозування тенденцій економічного розвитку регіону, структури і динаміки робочих місць, професійно-кваліфікаційного складу працівників.

Об'єктивними підставами для профнавчання безробітних на замовлення роботодавців є потреби роботодавців у персоналі відповідної професійної підготовки та неможливість їх задоволення державною службою зайнятості в інший спосіб або роботодавцем самостійно.

Враховуючи те, що більшість безробітних, які звертаються до державної служби зайнятості за допомогою, є особами з невисоким рівнем конкурентоспроможності, вони потребують якісних профорієнтаційних послуг і психологічної підтримки, тому презентація ДНЗ «Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» є актуальним заходом.

Майстер виробничого навчання ЦПТО Кошляк Катерина звернула увагу роботодавців щодо можливостей центру та якості навчання. Центр ретельно вивчає коло професій, які актуальні на ринку праці. Ефективність профнавчання забезпечується можливістю отримання шукачам роботи найсучасніших знань та вмінь, опанування новітніх прогресивних технологій виробництва, навичок роботи на сучасному обладнанні. Набуті на цій основі професійно-кваліфікаційні якості підвищують конкурентоспроможність, професійну мобільність безробітних та імовірність їхнього працевлаштування.

В заході прийняло участь 30 роботодавців міста.

Роботодавці, звернули увагу на те, що необхідно збільшувати кількість професій, за якими здійснюється навчання.

З метою інформування роботодавців були проведенні консультації про види послуг: профнавчання на замовлення роботодавців, стажування, у тому числі з притягненням для проходження стажування студентів вищих та учнів професійно-технічних навчальних закладів, курсів цільового призначення, профнавчання на базі ЦПТО.