Виховання підростаючого покоління завжди було актуальним у будь-яку історичну епоху. У сучасному суспільстві першим кроком у формування особистості є навчання у дошкільних навчальних закладах.

Вихователь і його помічник є головними фігурами, тому до їх особистості приділяється багато уваги та вимог: професійна майстерність, ерудиція, культура, любов до дітей і до своєї благородної праці. Це якості, від яких залежить результат роботи і якщо на місцях вихователя і його помічників недостатньо професійно підготовлений персонал, то в першу чергу страждає наш скарб - маленькі діти - наше майбутнє! Втрати, які при цьому виникають, - непоправні. Для уникнення таких проблем необхідно суспільству створити такі умови, щоб серед вихователів були фахівці, найбільш інтелектуально і морально підготовлені до роботи з дітьми. Працювати з дітьми - це означає, по-материнському оточити турботою, ніжністю, ласкою і увагою відразу декілька десятків малюків. Для цього потрібно мати терпіння, співчуття, бажання бачити дітей – «своїми дітьми». Найголовніше щоб педагог любив усіх дітей, не дивлячись на те, що усі вони різні, кожен зі своїм характером, з різних сімей, різних національностей. До вихованців треба навчитися ставитись об'єктивно, адже за кожним характером ховається особистість, якій треба допомогти розвинутися.

З 21.11.2012 по 28.11.2012 року у Державному навчальному закладі «Донецький центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» навчалась група безробітних за професією «Помічник вихователя». По закінченню цього курсу слухачі підвищили професійну компетентність, а саме: оволоділи основами психології, положеннями з охорони праці та основами естетичного виховання дітей, тобто формуванням естетичного смаку, розвитком художньо-мистецьких здібностей, педагогічними методиками, які допоможуть розвиватися фахівцям на професійному рівні.