донецький
центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості
Будь ласка, оцініть якість послуг, які надає Донецький ЦПТО:

ЗРАЗКОВИЙ ПРОДАВЕЦЬ: НАЙКРАЩІ ЯКОСТІ ТА НАВИЧКИ

ПОРТРЕТ ЗРАЗКОВОГО ПРОДАВЦЯ, ЯКІ ОСОБИСТОСТІ ТА ПРОФЕСІЙНІ КОМПЕТЕНЦІЇ ВІН ПОВИНЕН МАТИ, ЩОБ МАКСИМАЛЬНО УСПІШНО ВИКОНУВАТИ СВОЮ РОБОТУ:


1. Комунікабельність (вміння зав'язати та підтримати розмову, а надалі так направити діалог, щоб максимально з'ясувати потребу покупця).

2. Вміння чути клієнта ( потрібні навички активного слухача та вміння ставити потрібні питання щоб допомогти з остаточним вибором).

3. Правильна та проста мова (знає товар, впевнено володіє спеціальними термінами, але ще важливіше те, щоб він міг усе це донести і п'ятирічній дитині).

4. Самовладання, терпіння (клієнти бувають різні і з усіма потрібно порозумітися, не відповідати грубістю на грубість, вміти звести нанівець негативний настрій покупця).

5. Активність (робочий день часто більше 8 годин і тому успішний продавець дуже активний , має завжди сили, щоб поспілкуватися з черговим покупцем).

6. Саморозвиток та бажання навчатися (продавець повинен бути в курсі не тільки того, які зміни відбуваються з його товаром, а й про загальні тенденції ринку, про зміни у конкурентів).